Terapie rázovou vlnou se řadí mezi speciální masážní techniky, kdy na určené místo na pokožce působí mechanická stimulace vytvářením rychlých (vysokofrekvenčních) rázových pulzů. Nahrazuje se tím působení tlaku lidskou dlaní, přičemž mechanické rázy vyvolané přístrojem jsou účinnější a efektivnější. Kde se nejčastěji rázová vlna využívá, a jak ji aplikovat? Zavítáte-li na pracoviště, kde se rázová vlna aplikuje, anebo si pořídíte samotný přístroj, můžete tímto způsobem přispět k léčbě těchto stavů:
Tenisový loket – poměrně častý typ úrazu, který vzniká po nadměrné námaze v oblasti lokte a předloktí, a to nejen při tenise, ale i jinou fyzickou námahou, například v posilovnách, při štípání dřeva, ukládání pevného paliva do sklepa, při zemědělské činnosti na zahradě nebo na poli atp.
Zánět achillovy šlachy – zánětem achillovky často trpí běžci nebo lyžaři, jestliže je šlacha extrémně namáhána. Rázová vlna je vhodná pro doléčení těchto stavů a urychlení regenerace tkáně.
Bolesti pat – pata na chodidle je velmi citlivé místo, a je-li přetěžována například turistikou s těžkým batohem nebo u některých sportů, jako je gymnastika či skoky na trampolíně, kde dochází k dopadům z velké výšky na pevnou podlahu, může tu dojít k velmi bolestivým stavům. Rázová vlna působící na patu nebo patní ostruhy dokáže zmírnit bolest a urychlit léčbu.
Kolena – kolenní klouby patří k nejzatěžovanějším kloubům na těle, zátěž vzniká při sportu i při každodenním pohybu při chůzi po schodech, chůzi do prudkého kopce nebo z kopce a při prudkých pohybech dolních končetin.
Ramenní klouby – těžká manuální práce nebo posilování mohou přetížit ramenní kloub a zde se pak rázová vlna také může velmi dobře uplatnit jako léčebný prostředek.
Podotýkáme, že aplikaci rázové vlny z Plzně Plzeň masáž by se měly vyhnout lidé s onkologickým onemocněním, těhotné ženy, lidé s poruchami krevní srážlivosti a se zánětlivými chorobami.