Odvětví papírenského průmyslu a domácích a výtvarných potřeb poskočilo za posledních čtyřicet let výrazně kupředu. Jednou z novinek, které si vyžádaly již mnoho kladných referencí, se staly krepové maskovací pásky 2pack. Jsou nepostradatelné v některých situacích, kdy potřebujeme docílit přesného rozhraní dvou odlišných povrchů. Kde se nejčastěji krepové pásky využívají?
Malování stěn a stropů – bez krepové pásky jen s obtížemi docílíte přesného rozhraní dvou maleb, například mezi stropem a stěnou nebo na stěně mezi dvěma jejími barevně odlišnými částmi. Výhodou krepových pásek je to, že nepoškodí stávající povrch, a přesto důkladně místo zakryjí tak, aby barva nestékala pod pásku, a aby byla skutečně pouze na požadovaném místě. Krepovou pásku užijete i při tapetování, abyste přesně vymezili místo, kde tapety budou, a kde nebudou. Mohla by se hodit i pro aplikaci tekutých tapet, ovšem to je zapotřebí nejprve vyzkoušet na místě, kde to nebude vidět.
Lepení koberců – potřebujete položit koberec a rádi byste to provedli svépomocí, protože se domníváte, že jednak ušetříte, a pak to zvládnete možná i precizněji? U pokládky koberců záleží kromě rovného a čistého povrchu na dvou základních aspektech – na přesné pokládce samotného koberce a na přesné pokládce obvodového soklu. Koberec ustřihnete o něco delší a širší a poté, co jej přiložíte na podlaze ke stěnám, budete postupně kousek po kousku odřezávat technickým nožem přesně podle tvaru a rozměru zdiva. Tímto docílíte pokládky s milimetrovou přesností. Následně si odříznete ze zbytků koberce asi 6 cm vysoký přízemní sokl, který nalepíte podél stěny po obvodu místnosti. Provedete to tak, že na kobercový proužek soklu nanesete chemoprénové lepidlo a stejně tak i na stěnu. Tu si z horní strany polepíte maskovací páskou, abyste lepidlo nenanášeli jinam, než kam patří.